Tüy Azaltıcı Nasıl Kullanılır?
 tuy-azaltici-nasil-kullanilir

Tüy azaltıcı kremler ve tüy azaltıcı serumlar, bitkisel özleri sayesinde hem tüylerin çıkma hızını yavaşlatır hem de mevcut tüylerin yoğunluğunu azaltır. İçeriklerindeki Herbal Complex B ve çeşitli bitkisel yağlar, tüyleri kökünden etkileyerek tüyleri zayıflatır. Ayrıca cildin bariyer fonksiyonunu güçlendirici bakım yapar, maksimum etkinlik sağlar ve mükemmel toleransı garanti eder. Hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerine uygundur.

Tüy Azaltıcı Kremler ve tüy azaltıcı serumlar, asla tüy dökücü kremlerle karıştırılmamalıdır. Tüy dökücüler, tüyleri geçici olarak yok ederken, tüy azaltıcı kremler ve serumlar kalıcı bir etki bırakırlar. Tüylü bölgede tüy köklerinin diplerine uygulanarak tüy sorununa hem ekonomik hem pratik bir çözüm sunarlar.

Tüy Azaltıcı kremlerin ve tüy azaltıcı serumların etkisi yalnızca kıl folikülleri ile sınırlıdır. Deriye, ter veya yağ bezlerine herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Buradaki kritik nokta, tüy azaltıcıların düzenli kullanılmasıdır. Genelde kremler ve serumlar etkisini kullanılmaya başlandıktan bir ay sonra göstermeye başlar. En etkili sonuç için daima belli aralıklarla düzenli şekilde kullanılmalıdır. Eğer kullanım yarıda bırakılırsa; halihazırda zayıflamış olan tüylerin tekrardan güçlenmesi veya yeniden çıkması söz konusu değildir. Ancak en iyi sonuç için mutlaka düzenli kullanım tamamlanmalıdır.

Şimdi gelelim bu tüy azaltıcı kremlerin ve tüy azaltıcı serumların nasıl kullanılacağına.

Önce tüylerini kökünden al!

Lazer epilasyon, ağda veya cımbız gibi yöntemler ile tüylerinizi kökünden almalısınız. Jilet, tüy dökücü gibi tüylerin kökünden alınmadığı geçici yöntemler sonrası tüy azaltıcı krem ve serum kullanılması, sizi etkili sonuçlara ulaştırmayabilir. Buradaki asıl önemli nokta, tüyün alındığı köke kremin ve serumun etki etmesidir.

Tüyden arınmış cilde kremi ve serumu yedir.

Tüylerinizi aldığınız bölgeye tüy azaltıcı kremi veya serumu iyice yedirerek uygulayın. Serumun kıl köküne nüfus etmesi için durulamayın. En az 3-4 saat kalması önerilir. Bir sonraki duş zamanına kadar durulamaya gerek yoktur. Kıl veya ten rengi ayırmaksızın bu şekilde kullanılır.

Düzenli olarak uygula!

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, kesin ve etkili sonuç için mutlaka düzenli kullanım gereklidir. Genelde tüy azaltıcıların etkisi birinci ayın sonunda kendini göstermeye başlar. Yarıda bıraksanız dahi zayıflayan tüyler tekrar güçlenmez, yine de mutlaka düzenli kullanmanız önerilir.

Unutulmamalıdır ki, tüy azaltıcı kremler ve tüy azaltıcı serumlar bitkiseldir ve cilde zararı yoktur. Bioder Tüy Azaltıcı Vücut Kremi ve Bioder Tüy Azaltıcı Vücut Serumu gibi klinik etkisi kanıtlanmış tüy azaltıcılar; parfüm alerjenleri, paraben ve ftalat da içermez.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER