Cildiniz Kışa Hazır Mı ?

Cildiniz Kışa Hazır Mı ?

Kuru soğukların gelmesiyle birlikte cildimiz için zor zamanlar başladı..

Kış aylarında soğuyan havaya karşın cilt vücut ısısını korumak için kan dolaşımını yavaşlatır ve bu da ciltte kuruluk, hassasiyet, kızarıklık, kaşıntı gibi sorunların yaşanmasına neden olur. Kışın en çok yaşattığı bu sorunlar ile nasıl savaşacağımızı bu yazımızda sizler için sıraladık.

  1. Cildinizi temiz tutun.

 Cildinizi temizledikten sonra yüzünüzü aşırı kuru ve gergin mi hissetmeye başladınız? İşte tam bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli şey; cildin üzerinde bulunan ve onun sağlıklı kalmasını sağlayan yağ tabakasını korumak.. Soğuk havaların etkili olduğu dönemlerde sabun veya alkol içerikli ürünler yerine daha hafif ürünler tercih etmelisiniz. 

Öneri: Bio-Tolerance Gentle Foam Cleanser

  1. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici edinin. 

Kuru soğuklar ile cildinizin ihtiyaç duyduğu nem oranı azalır. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanarak daha nemli, sağlıklı ve yumuşak bir görünüm elde edeceksiniz.

 

  1. Bol su için.

Cildinizi nemli tutmanın en önemli yollarından biri bol bol su içmektir. Yeterli su içmeyen kişilerde cildin nem dengesi bozulur ve cilt kuruluğu artar. Bu nedenle uzmanlar günde ortalama 10 bardak kadar su tüketimini önermektedir.

 

  1. Güneş koruyucu kullanın.

Güneş ışınları cildin yaşlanmasına ve kırışmasına neden olmaktadır. Bu nedenle UV ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için sadece güneş ışınlarının yoğun olduğu yaz mevsiminde değil, kış aylarında da güneş kremi kullanmanız gerekir.

 

  1. Beslenmenize dikkat edin.

 Sağlıklı bir cilde sahip olmanın yolu doğru ve dengeli beslenmeden geçiyor. Özellikle kış aylarında hasar gören cildin kendini onarabilmesi için ihtiyaç duyduğu A, E ve C vitaminlerini  almaya özen gösterin. Cilt kış aylarında Omega-3 ve Selenyum’a daha çok ihtiyaç duyar, bu nedenle deniz ürünleri tüketimi arttırılmalıdır.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER