Ağda Sonrası Hemen Güneşe Çıkılır mı?

Ağda Sonrası Hemen Güneşe Çıkılır mı?

ağda sonrası güneş

Ağda Sonrası Hemen Güneşe Çıkılır mı?

Özellikle yaz aylarında hayatımızı etkileyen soru kalıplarından birisi. Deniz, kum, güneş derken zamanı gelen istenmeyen tüyler uzamaya başlar ve bizim topladığımız bütün keyfimiz bir anda kaçıverir. 

Eğer hassas ciltlere sahipsek ağda sonrasında cildimizde kızarıklıklar, sivilceler ve lekeler oluşur. Ağda sonrası bakım yapmak ve bir süre güneşe çıkmamak bu tarz leke oluşumlarının önüne geçer. Peki ya tatildeysek? Ya da bir şekilde güneşe çıkmak zorundaysak, o zaman ne yapacağız? Güneşe çıkmamamız gerekiyorsa vampire dönüşüp geceleri mi gezmemiz lazım? Bu durumun önüne nasıl geçeriz? Dilerseniz tek tek bu soruların üzerinden gidelim.

Ağda Sonrası Bakım

İstenmeyen tüylerimizi sir ağda ile yok ettikten sonra güneşe çıkmamız durumunda, cilt lekelerine davetiye çıkarmış oluruz. Çünkü ağdadan sonra derimiz hassaslaşacaktır. Bu yüzden sir ağda ile epilasyon uyguladığımız ve hava ile temas etmesi gereken bölgelerimize güneş kremi, hava ile teması olmayacak bölgelerimize de nemlendirici oranı yüksek kremler kullanabiliriz. Ağda sonrası oluşan kahverengi lekeler için de peeling uygulayarak bakım yapabiliriz tabii bunu da ağdadan en az 24 saat sonra uygulayabiliyoruz. Kızarmanın önüne geçmek içinse buz ile biraz masaj yapabiliriz. Buz kalıplarını bir beze veya poşete sararsak üzerimizin ıslanmasından da kurtulabiliriz. Bunların yanı sıra ılık suyla yapacağınız kısacık bir duş, içeriğinde yatıştırıcı etkiler bulunan doğal yağlar ve nemlendirici ürünler ile cildinize ağda sonrası bakım uygulayabilirsiniz. Ağda, özellikle hassas ciltlerde bütün bu anlatılanlara dikkat ediliyor olmasına rağmen tahriş yaratmaya devam edebilir. Ağda sonrası bakım uygulamalarını birkaç gün boyunca devam ettirmeniz, bu gibi durumların önüne geçmenizde sizlere yardımcı olacaktır. 

Bir de Böyle Deneyelim!

Yukarıda anlattıklarım üzerine bu kadar zahmeti çekmek zor gelecektir eminim ve bu bölümde anlatacaklarım üzerine “bir de böyle deneyelim” diyeceğinizi duyar gibiyim. Bioder tüy azaltıcı ve tüy dökücü ürünleriyle ağdanın tüm bu zahmetli pençesinden kurtulabilirsiniz. Ağda gibi uygulandıktan sonra 1 gün boyunca güneşe çıkmamalısınız kuralı tüy dökücü veya tüy azaltıcı ürünler için geçerli değil üstelik. Uygulamayı yaptıktan 5 dakika sonra bile güneşe çıkabilirsiniz. Bioder ürünleri cildinizde ki istenmeyen tüy sorunlarını çözerken aynı zamanda da cildinize bakım yapar, cildinizi derinlemesine nemlendirir ve ten renginin değişmesine neden olmaz. İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak için hangi çözümün daha kolay olduğuna şimdi siz karar verin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER