BIODER BIO EPILATION HAKKINDA
İstenmeyen tüylere bitkisel ve bilimsel çözüm !
BIODER BIO EPILATION HAKKINDA

Biota Laboratuvarları, devrim niteliğinde bir yenilik geliştirerek pazara 2002’de Bioder Tüy Azaltıcı Ürün Serisi ile girmiştir.

Tüketici beklentileri ve alışkanlıkları doğrultusunda kendini sürekli yenileyen Bioder, 2012 senesinde tüy azaltıcı serisini tamamen yenileyerek Bioder Bio Epilation Serisi’ni tüketicilerin kullanımına sunmuştur.
Türkiye’de ilk ve tek ‘tüy azaltıcı ağda ve tüy dökücü’ ye sahip Bioder Bio Epilation Serisinin tüm ürünleri, özel tüy azaltıcı bitkisel ekstrelere sahiptir.

Bioder Bio Epilation Serisi’nin başarısının temeli, sinerjik etki oluşturan Bitkisel Herbal Complex B™ bitkisel ekstrelerinin bileşiminden formüle edilmiş olmasıdır.  Herbal Complex B™, kıl gelişimini önlemek için özel olarak geliştirilmiş bir bitkisel ekstrakttır. Herbal Complex B™: Soya, Fasulye, Şerbetçi otu, Kırmızı Yonca ve Turunç bitkilerinden oluşan patentli bir komplekstir. Bu özel kompleks, büyüme evresindeki (anajen evre) kılın gelişiminin yavaşlatılmasına ve katajen ve telojen (dökülme evresi) evrelerindeki dökülen kıl sayısını arttırmaya yardımcı olur.

Ürünün doğru ve düzenli kullanımı ile Bioder Bio Epilation Serisi, vücuttaki istenmeyen tüyleri bir tür etkin perhize sokar. Bioder Bio Epilation Serisi, doğal ve bitkisel içeriği sayesinde istenmeyen tüylere, cilde en uyumlu şekilde hiçbir yan etki olmaksızın etki eder. Koruyucu, Paraben, Ftalat gibi zararlı kimyasallar içermez. Cildin nem oranını dengede tutar ve cildi tahriş etmez.
Etkinliği ve güvenilirliği Almanya Dermatest Araştırma Kliniği tarafından kanıtlanan Bioder Bio Epilation ürünlerinin tüy sayısı ve çapında azalma sağladığı da klinik olarak test edilmiştir.