Ağda Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer?

Ağda Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer?

ağda sonrası kızarıklık nasıl geçer

Ağda sonrası kızarıklık meydana gelmesi çok sık rastlanılan bir durum olarak karşımıza çıkabilir. Bunun yanında ağda sonrası kabarma ve ağda sonrası tahriş de karşılaşılan diğer problemler arasındadır. İnsanlar vücutlarında bulunan gereksiz veya fazla kıllardan arınmak için çeşitli yöntemlere başvururlar. Bu yöntemlerin başında özellikle kadınların daha sık kullandığı ağda yöntemi gelir. Çeşitli türlerde bulunan ağdalar, kıldan arındırılmak istenen bölgenin üzerine sıcakken sürülür ve kuruması beklenir. Genellikle ağda bölgeye sürüldükten sonra, sürülen bölgenin üzerine ağda bezi denilen bezler yerleştirilir. Ağda kuruduktan sonra hızlıca çekilir ve kıllar köklerinden çıkarak yapışkan özellikli ağdanın üzerinde kalır. Böylece istenmeyen kıllardan bir süreliğine de olsa arınmış olunur.

Ağda Sonrası Kızarıklık Neden Olur?

Ağda sonrası kızarıklık çok sık rastlanılan bir durum olarak karşımıza çıkar. Özellikle özensiz yapılan veya yazın yapılan ağdalardan sonra ağda sonrası kızarıklık karşımıza daha sık çıkar. Özellikle hassas bir cilde ve beyaz bir tene sahip olanlar ağda sonrası kızarıklık sorunuyla daha sık karşılaşırlar. Ağda yaptırılacak dönem de bu konuda önemli bir rol oynar. Regl öncesinde ve sonrasındaki birkaç gün ağda yapılması tavsiye edilmez. Kılların yoğunluğu da burada rol oynayan önemli bir husustur. Kıllarınızın yoğunluğu ne çok fazla ne de çok az olmalı. Ağda bittikten sonra yatıştırıcı yağlar kullanılabilir. Ayrıca ağda işleminden sonra çok sıcak sudan ve kimyasal içeren şampuanlardan da bir süreliğine uzak durulması gerekir.

Ağda Sonrası Kızarıklık Giderme Yöntemleri

Ağda sonrası kızarıklığı gidermek adına kullanılabilecek birkaç doğal yöntem vardır. Bebek pudrası ve aloe vera bu yöntemlerin başında gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER