Bant Ağda Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bant Ağda Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bant Ağda Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi de ağda bantlarıdır. Ağda bantları, ince tabakalı bir ağda dokusunun iki parça özel kâğıt arasına yerleştirilmesi ile elde edilmekte ve kolay kullanımı sayesinde evde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Ancak bant ağda uygulaması yaparken ağdanın can acıtmaması ve tüm tüyleri tek bir seferde alabilmesi için bazı unsurlara dikkat edilmesi oldukça önemlidir.

Bant ağda, adından da anlaşılabildiği gibi bant yapıda olduğu ve kolayca uygulanabildiği için evde ağda yapmak isteyenlerin ilk tercihidir. Ancak basit olan bu uygulama pek çok insan tarafından yanlış yapılmakta ve bu nedenle ağda acısı yaşanmaktadır. 

Ağda Bandı Nasıl Kullanılır?

Bant ağda kullanmanın bazı püf noktaları bulunmaktadır. Eğer bu noktalara dikkat edilmezse, yapılacak ağda uygulaması hem tüm tüyleri alamaz hem de can acıtır. Bant ağda kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ise şu şekildedir:

  1. İlk olarak ağda uygulaması yapacağınız yerin temiz ve kuru olduğundan emin olmanız gerekir.
  2. Ağda bandının tüylere tam olarak tutunabilmesi için ağda yapacağınız bölgeye ince bir kat bebek pudrası uygulayabilirsiniz. Pudra, ter ve benzeri faktörleri ortadan kaldıracağı için ağdanın daha iyi yapışmasını sağlayacaktır.
  3. Tüyleriniz çok uzunken ağda yapmanız, canınızın acımasına sebep verir. Bu nedenle tüyleriniz 3 mm uzunluğuna eriştiği anda ağda yapmanız tavsiye edilir.
  4. Ağdayı tüylerinizi almak istediğiniz bölgeye yapıştırdıktan sonra, elinizle bandın tam olarak yapışmasını sağlamak için elinizi ileri geri hareketler ile bandın üzerinde gezdirebilirsiniz.
  5. Yapıştırmış olduğunuz bandı çekerken, tüylerin tam tersi yönüne doğru çekme hareketi yapmanız gerekir. Bu sayede tüm kıl kökleri yerinden kolayca çıkacaktır.
  6. Bant ağda kullandıktan ve istenmeyen tüylerinizi aldıktan sonra mutlaka tüy görünümünü azaltıcı serum kullanmalısınız. Tüy görünümünü azaltıcı serum, daha uzun süre cildinizin pürüzsüz olmasını destekler.

Yukarıda belirtilen unsurlara dikkat ederek uygulayacağınız ağda, hem çok daha uzun süre cildinizin pürüzsüz kalmasını sağlayacak, hem de uygulamanın çok daha az acı vermesine yardımcı olacaktır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER