İntim Bölgesi Temizliğinde Kullanılabilecek Ürünler

İntim Bölgesi Temizliğinde Kullanılabilecek Ürünler

İntim Bölgesi Temizliğinde Kullanılabilecek Ürünler

İntim bölgesinin temiz tutulması, sağlık açısından çok önemlidir. Bu nedenle pek çok kadın genital bölge temizliği ile ilgili araştırmalar yapmakta ve bu bölgenin temizliğinde kullanılabilecek ürün çeşitlerini öğrenmek istemektedir. Genital bölgenin sağlıklı kalması ve temiz tutulması, hem cinsel sağlık hem de genel sağlık için oldukça önemlidir. Bu nedenle intim bölgesi için uygulanacak bakım işlemlerinde bazı unsurlara dikkat edilmesi gerekir.

İntim bölgesi için kullanılabilecek hijyen ürünleri araştırması yapan kadınlar, bu noktada temizlik ürünü olarak sabun, şampuan, duş jeli gibi ürünlerden uzak durmaları gerektiğini bilmelidir. Zira bu ürünler bazik içerikli olup genital bölge sağlığını kötü etkileyecek kimyasallar barındırmaktadır. İntim bölgesinin bazik kimyasallara maruz kalması, o bölgede mantar ve çeşitli bakterilerin üremesine ve farklı rahatsızlıkların oluşmasına sebebiyet verebilir.

İntim Bölgesi Nasıl Temizlenir?

İntim bölgesi temizliği için kullanılabilecek en sağlıklı ürün özel genital bölge temizleme jelleridir. Asidik yapıda olan intim temizleme jelleri, hem bölgenin bakteri türlerinden uzak kalmasını sağlar, hem de genital bölgenin kötü kokmasını engeller. Bu nedenle intim bölgesi temizliği için hangi ürünü kullanması gerektiğini araştıranlar, doğal içerikli ürünlere yönelmeli ve genital bölge için özel üretilen jellere yönelmelidir.

İntim jelleri, haftalık olarak kullanılabilir. Haftada en fazla 1 ya da 2 kez kullanılması tavsiye edilir. Bu jeller kullanılırken çok sert hareketler yapılmaması ve yıkamadan sonra bölgenin iyice kurutulması tavsiye edilmektedir.

İntim Jellerinin pH Değeri Kaç Olmalı?

İntim temizlik jeli almadan önce ilk dikkat edilmesi gereken unsur pH değeridir. İntim temizliği yapılacak ürünün mutlaka asidik bir yapıda olması gerekmektedir. Eğer intim için bazik bir temizlik ürünü kullanılırsa, genital bölge mantarlar için uygun bir alan haline gelecektir. pH değerine ek olarak kullanılacak intim jelinin parfüm içermemesi de oldukça önemlidir. Zira parfüm, intim bölgesinin güzel kokmasını sağlamaz ve tahrişe neden olabilir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER