Yüz Tüylerinden Kurtulma Yolları Nelerdir?

yüz tüylerinden kurtulma yolları

Kadınlarda meydana gelen istenmeyen tüy problemlerinden biri de yüz bölgesindeki tüylerdir. Genetiğe ve hormon değişimlerine bağlı olarak birçok kadında yüz tüyleri çıkabilir. Bu sebeple, insanlar farklı yöntemler kullanarak yüz tüylerine adeta savaş açar.

Yüz tüylerinden kurtulma yolları düşünüldüğünde akla ilk gelen yöntemlerden biri ağdadır. Ancak bu işlemin sonrasında başka sorunlar da meydana gelebilir. Vücut bölgesine nazaran daha ince ve hassas bir deri yapısına sahip olan yüz bölgesinde ağda işleminin yapılması, lekelenme sorununu doğurabilir. Klasik yöntemler istenilen sonucu vermese de, çok daha etkili yüz tüylerinden kurtulma yolları mevcuttur. 

Tüyle kökünden alındıktan sonra uygulanan, yüz bölgesindeki istenmeyen tüyler için en etkili yöntemler arasında yer alan ve özel olarak geliştirilen kremler ile istenmeyen tüylere çözüm sağlanabilir.

Tüyler nasıl yok edilir merak edenler için alternatif çözümlerden biri de, yüz bölgesi için tüy azaltıcı kür kullanmaktır. Tüy azaltıcı yağ, serum ve losyon formülasyonları, epilasyon sonrası cildi yumuşatır ve nemlendirir. Bitkisel özlü ekstresiyle cilde zarar vermeden tüylerin görünümünü azaltır. Bitkisel yağ, bitkisel serum ve kürün son aşaması olan losyon, özel seçilmiş bitkisel ekstre içeriğiyle cildi koruyucu ve güçlendirici bakım sağlar.

Yüz bölgesi için tüy azaltıcı ürünlerden biri de çok eski yıllardan beri kullanılan, doğal içeriği ve özel formülü ile karınca yumurtası yağıdır. İstenmeyen tüylere karşı etkili olan karınca yumurtası yağı, düzenli kullanımda tüy görünümünü azaltır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER