İntim Bölgesi Temizliğinin Önemi Nedir?

İntim Bölgesi Temizliğinin Önemi Nedir?

İntim bölgesi temizliği hala tabu bir konudur. Ancak kişisel bakım son derece önemlidir.

Kırsal ve kentsel alanlarda adet sırasında veya her yaştan kadın arasında kötü hijyen uygulamalarının benimsenmesi devam ediyor. Bu tür konular ya metaforlarla sessiz tonlarda tartışılıyor ya da hiç konuşulmuyor.

Sorunu çözmek için temizliğin nasıl olması gerektiğini anlamak önemlidir.

Tıpkı dost bağırsak bakterilerini içeren sindirim sistemimiz gibi, bir kadının vajinal bölgesi de dost bakteriler içerir ve asidik bir pH’a sahiptir. Bu asit, sağlıklı bir iç ortamı korur ve enfeksiyona neden olabilen düşmanca bakteri veya mayaların büyümesini engeller. Kadınların adet dönemi de dâhil olmak üzere geçirdiği çeşitli döngüler nedeniyle temizlik hayati önem taşır. Regl dönemlerinde düzensiz temizlik ve yetersiz hijyen, talihsiz sonuçlarla birlikte vajinal bölgede bakterilerin büyümesine ve yayılmasına neden olabilir.

Sadece bu da değil, çoğu zaman özel bölgeleri bakterilere daha fazla maruz bırakan tıraş gibi çeşitli depilasyon teknikleri uyguluyoruz. Vajina kendi kendini temizleyen bir organ olmasına rağmen güçlü kimyasallar içeren temizleyiciler kullanmak vajinayı tahriş edebilir ancak uygun intim yıkama jeli kullanarak yapılan yıkamalar yanma hissini, kızarıklıkları, tıraş sonrası şişlikleri ve kaşıntıyı azaltmaya, kasıktaki sert batık kılları tedavi etmeye ve istenmeyen kokuyu gidermeye yardımcı olabilir.

İntim bölgesi hijyenini sağlamazsanız ne olur?

Sabun kullanmak işleri daha da kötüleştirebilir, çünkü bazı sabunlar vajinanızın pH dengesini bozabilir.

Kadınlar, hayatlarının hangi evresinde olursa olsun ve hangi yaşta olursa olsun, intim bölgesi temizliği öncelik verilmesi gereken konulardan biridir.

İntim yıkama jeli için Bioder Hijyenik İntim Yıkama Jeli i ürünü intim bölgesinin doğal florasını ve pH’ını korur. Dermatolojik ve jinekolojik olarak test edilmiştir. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER