İntim Bölgesi Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İntim Bölgesi Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İntim Bölgesi Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genital bölge vücudumuzda en hassas bölgelerden biridir. Çok nemli olduğunda da az nemli olduğunda da başımıza bela olan intim bölgeleri doğru şekilde temizlemek çok önemlidir. Genital bölge temizliği başta idrar yolu enfeksiyonu ve mantar gibi sorunların ortaya çıkmasını engeller. Ancak genital bölgelerin fazla ve sert temizleyiciler ile sürekli temizleniyor olması da bu bölgede yer alan bakteri florasına zarar vereceği için sakıncalıdır.

Genital bölgelerde doğru temizlik yapılmaması durumunda hiçbir hastalık olmasa bile yanma, kaşıntı, batma ve pişik olma gibi basit şikayetler ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple genital bölge temizliğinde doğru ürünler kullanılmalı ve birkaç konuya dikkat edilmelidir.

Genital Bölge Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu konuların en başında vajina dendiğinde dış genital bölge anlaşılması gerekir. Dolayısıyla kullandığınız temizleyicileri vajinanın içinde değdirmemeli ve bol su ile arıtmalısınız. Peki kullanırsanız ne olur? Vajinanızdaki pH dengesi bozulduğu için vajinanızda zararlı organizmaların üremesini engelleyen bakteriler ve enzimler iş göremez hale gelir ve enfeksiyon riskiniz artar. Genital bölge temizliği için Bioder İntim Jel kullanımıyla genital bölgenizin hassas dokusunu koruyabilirsiniz.

Bir diğer önemli konu ise kaliteli iç çamaşırı kullanımıdır. Eğer bir iç çamaşırı sizi terletiyorsa, cildinizde kaşıntıya sebep oluyorsa, size dar geliyorsa bu demek oluyor ki vajinal sağlığınız kötüye gidiyor. Sentetik kumaşlar yerine pamuklu kumaşlardan üretilen iç çamaşırı kullanmak en sağlıklısıdır. Genital bölgenizin yeterince kuru olması hastalanma riskinizi önler. Bu yüzden havuz ve denizden sonra ıslak mayo ile uzun süre beklememelisiniz.

Regl dönemlerinde kullandığınız pedler de yine vajinanın florasını olumsuz etkileyebiliyor. Bu sebeple pedler sık sık değiştirilmelidir. Ped kullanımından sonra eğer kaşıntınız oluyorsa, bilin ki içeriğindeki bir madde size dokunuyor. Başka bir ped kullanın. Ayrıca genital bölgenizin güzel kokması için herhangi bir ürün kullanmanız da kesinlikle bu bölgedeki florayı tehdit ediyor. Düzenli bakım ve temiz iç çamaşırı kullandığınızda zaten kötü koku şikayetlerinizin iyileştiğini göreceksiniz.

Genital bölgede bulunan tüyler de bir diğer koku sebebi elbette. Bu sebeple mikropların üremelerini önlemek ve ter kokusunun önüne geçmek için genital bölgenizde yer alan tüyleri düzenli olarak almalısınız. Bioder Bant Ağda ürünleri bu konuda sizlere yardımcı olabilir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER