BİOTA LABORATUVARLARI
Biota Laboratuvarları 20 yılı aşkın bir süredir, güzellik sorunlarına etkin ve uzun vadeli çözümler sunmak adına, bitkisel içerikli ürünler geliştirmektedir.
BİOTA LABORATUVARLARI

Biota Laboratuvarları kurulduğu günden itibaren bitki uzmanlığıyla geliştirdiği ürünler ile dünya markaları yaratma hedefinde hızla ilerlemekte, sağlık ve güzellik sorunlarına etkin ve uzun vadeli bitkisel çözümler üretmektedir. Inovatif, kalitesi ve etkinliği kanıtlanmış, gücünü doğadan alan ürünler geliştirmeyi amaçlayan Biota Laboratuvarları bulunduğu pazarlarda lider, dünyada da kabul gören markalara sahiptir.

Biota Laboratuvarları tarafından üretilen ürünler, Türkiye’nin seçkin üniversiteleri ile ortaklaşa yürütülen klinik testlerin ardından, dünyanın önde gelen bağımsız laboratuvarları tarafından yapılan klinik testlerle de etkinlik ve güvenlilik testlerinden geçmektedir.

Yenilikçi ürünleriyle sağlık ve güzelliği bir arada sunan Biota Laboratuvarları, doğanın sınırsız yararını sunduğu bitkilerle en son teknolojiyi titizlikle bir araya getiriyor.

Biota Laboratuvarları 3.200’ü endemik olmak üzere 10.000 kadar bitki türü ile dünyanın en zengin oralarından birine sahip olan ve Anadolu’nun bu muhteşem gücünü insan sağlığının kullanımına sunmaktadır. Ürünlerini geçmişten günümüze gelen bilgi birikiminin yüksek teknolojiyle birleşmesi sonucu basta ABD, Brezilya, Almanya, Polonya, Azerbaycan olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerle buluşturmaktadır.

Biota Laboratuvarları, BIODER, BIOXCIN, NUTRAXIN ve BIOBABY ile Türkiye çapında 24.000’den fazla eczanede yer almaktadır. Her kesimden tüketicinin farklı ihtiyaçlarına, farklı satış noktalarında çözüm götüren Biota Laboratuvarları tamamen bitkisel ve doğal çözümler sunarak sektörde liderliğini koruyor. Ürünlerinin kalitesinde ve faaliyetlerinin her aşamasında mükemmeli yakalamayı hedefleyen Biota Laboratuvarları, bilimsel tabanlı AR-GE çalışmaları ile teknoloji ve doğayı buluşturarak tüketicilerin çeşitli beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyor.

Her ay yüzlerce deney yapılan AR-GE laboratuvarlarında çalışma prensipleri “bitkisellik”, “buluşçuluk” ve “inovasyon”dan oluşuyor. Tüm ürünlerini uzun süren AR-GE çalışmaları sonucunda piyasaya sunan Biota Laboratuvarları, AR-GE çalışmalarına her yıl yüksek bütçeler ayırıyor. Bu sayede, henüz kullanılmayan pek çok endemik bitkinin insan sağlığı ve güzelliği üzerindeki etkilerinin de araştırılması hedefleniyor.