Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Yapılır?

bikini bölgesi temizliği

Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Söz konusu istenmeyen tüyler ve onlardan kurtulmaksa eminim ki herkes bu konudan muzdariptir. Ağda gibi kılı kökünden alan epilasyon yöntemleri, genel olarak acısından ya da verdiği uğraştan ötürü insanları yıldırmış durumdadır.  Cildimiz bölgesel olarak belli bir hassasiyet derecesine sahiptir. Bu hassasiyetin en çok hissedildiği bölge ise sanırım bikini bölgesidir. Sıra bu bölgeye geldiğinde, acı eşiği düşük olan insanlar “en acısız şekilde bikini bölgesi nasıl alınır?” diye kara kara düşünmeye başlar.  Lazer epilasyon, ağda ve jilet arasında bir seçim yapmak zorunda kalırlar. Aslında sonuç çok basittir. Jilet…  En acısız ve zahmetsiz epilasyon yöntemi olan jilet, uygulaması basit ama sonuçları yıldırıcı etkiye sahip bir epilasyon yöntemidir. 

Bikini Bölgesi Nasıl Alınır?

Bikini bölgesi temizliğinin bu kadar baş ağrısı yaratmasının öncelikli sebebi, bu bölgenin hassas oluşudur. Ayrıca bakterinin bol olduğu bir bölge olduğu için en ufak bir açık yara oluşması durumunda enfeksiyona sebebiyet verebilir. “Bikini bölgesi nasıl alınır?” dendiği zaman, bu bölgemizde bulunan istenmeyen tüyler için üç çeşit geleneksel yöntem gelir akıllara. 

-Ağda

-Lazer epilasyon

-Jilet

Ağda kılları köklerinden aldığı için etkisi uzun süren fakat uğraşması zor ve diğer bölgelerden daha ince bir yapıya sahip olduğu için acısı çoğu zaman yoğun olan epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon, tüy köklerine işlem yapılarak az acıyla en kalıcı çözümü bulduğumuz, sadece birazcık para isteyen bir epilasyon yöntemidir. Jilet ise bütün bu seçeneklerin arasında en hızlı ve en acısız olan alternatifimizdir. Ancak tüyler kökünden alınmadığı için çok kısa bir sürede ve her seferinde bir önceki seferinden daha kalın bir şekilde çıkabilmektedir.

Başka Bir Çözüm Yok Mu?

İstenmeyen tüyler, kalıcı çözümler bulunmadığı durumlarda hep can sıkıcı birer detay olarak hayatlarımızda kalmaya devam edecektir. Bioder gibi tüy azaltıcı ve tüy dökücü ürünlerine önem gösteren markalar, jilet gibi pratik ayrıca tüyleri daha uzun süre etkileyen ve istenmeyen tüylerin görünümünü azaltan yapıya sahip ürünleri piyasaya sunmaktadırlar

Tüy azaltıcı ürünler ise tüyler kökünden alındıktan sonra tüylerin görünümünü azaltmaya yönelik kullanılan ürünlerdir. Unutulmamalıdır ki tüy dökücü ürünler, tüy azaltıcı ürünlerin bıraktığı etkinin peşinden gelmektedir. Bu nedenle içeriğinde bitkisel özler olup, tüylerinizin görünümünü azaltmaya çalışırken aynı zamanda cildinize bakım yapan ürünlerin olduğu Bioder gibi markaların değerini böylesi bir devirde göz ardı etmemek gerek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER