Tüylerinizi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
tuylerinizi-alirken-nelere-dikkat-edilmeli Kadınlar, süre gelen zamanda istenmeyen tüylerinden kurtulmak için bir sürü yöntem denemiştir. Bu yöntemlerin başında ağda ve tüy dökücü kremler gelmektedir. Kadınların istenmeyen tüylerinden kurtulduklarında kendilerine daha çok güvendikleri ve özsaygılarının arttığı da bilinen bir gerçektir.

Ağda Kullanımı

İlk ağda kullanımının milattan önceki döneme tekabül ettiği bilinmektedir. Tüyleri kökünden alan ağda, başka bir tüy alma yönteminin olmamasından dolayı tercih sebebi olmuştur. Ancak tüyleri kökünden kopararak çektiği için acı verici olma özelliği taşımaktadır. Tüylerin uzama süresi bedenden bedene değişkenlik göstermektedir ve bu sebepten ötürü doğru ağda seçimi yapmak gerekmektedir. Bioder’in sunduğu Bitkisel Sirli Kavanoz Ilık Ağda, içerisinde barındırdığı Turunç ile yatıştırıcı etki gösterirken, Herbal complex B tüy azaltıcı bitkisel ekstresi ile tüylerin azalmasına ve daha uzun süre çıkmamasına olanak sağlamaktadır.

Ağda kullanırken, ısıtılan ağdanın sıcaklığı ve tüyün doğru yönde çekilmesi önemlidir. Tüyün doğru yönde çekilmesi, tüy tekrardan oluşumunu gerçekleştirdiğinde düzgün bir şekilde yüzeye çıkması ve olası batıkları önlemektedir. Isıtılan kartuş ağdalar yerine ağda bandı tercih edecekseniz de yine elde bir miktarda ısıtıp tüyün doğru yerini belirleyerek, bandı yapıştırıp tüyü çekme işlemini doğru yönde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Tüy Dökücü Kullanımı

Tüy dökücüler, ilk çıktığı günden beri ağda yaptırmaktan korkan kişilerin başvurduğu en zahmetsiz ve acısız tüy alma yöntemidir. Tüy dökücüler hakkında belirli önyargılar olmasına karşın bu önyargılar doğru bilinildiği sanılan yanlış genelgelerdir. Örneğin; tüy dökücüler ten rengini değiştirmez, tüyleri sertleştirmez, vücudunuzda tüy olmasını istemediğiniz bölgelere kullanabilirsiniz, etkisi kesinlikle tıraş bıçaklarıyla aynı değildir. Bioder’in tüy dökücü kremleri normal ciltler, hassas ciltler ve erkek kıl tipine göre özel formülasyona sahip 3 çeşitte bulunmaktadır. İlk ve tek tüy azaltıcı etkiye sahip tüy dökücü krem özelliğine sahiptir. Krem kullanmak istemeyen kişiler için tüy dökücünün köpük hali de ürünlerinin arasında mevcuttur.

Tüy dökücü kremin uygulama şekli, normal ve hassas ciltler için ise en fazla 6’şar dakika şeklindedir. Ürünü kullandıktan sonra yaklaşık 24 saat ürünü uyguladığınız bölgelerinize herhangi bir kozmetik ürün kullanımı gerçekleştirmemelisiniz. Tüy dökücü köpüğünün uygulama şekli ise hem normal hem hassas ciltler için en fazla 10 dakika uygulanmalıdır ve aynı şekilde ürünü kullandıktan sonra kozmetik ürün kullanmamak gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER