Kaşlar Nasıl Alınır? Evde Kolay Kaş Alma Yöntemleri

Kaşlar Nasıl Alınır? Evde Kolay Kaş Alma Yöntemleri

evde nasıl kaş alınır

Evde Kaş Nasıl Alınır?

Kaşın şekli ve gürlüğü ifadenizi en net gösterecek detaylar arasındadır. Bu noktada doğru kaş almak, güzelliğinizin ön plana çıkmasına yardımcı olur. Kaş alma işlemi bir başkası tarafından yapıldığında dahi zaman alan bir uygulama olabileceği için evde bunu yapmanın yollarını aramış olabilirsiniz. Bunun için farklı açılardan pratik oluşlarıyla ön plana çıkan dört yöntem sayesinde kaş nasıl alınır sorusu cevaplanabilir.

1. Cımbızla Kaşlarınıza Şekil Verebilirsiniz

Hiçbir noktayı kaçırmadan tek tek dilediğiniz şekli vermenize yardımcı olacak cımbız, evde kaş nasıl alınır sorusunun ilk cevaplarından biridir. Cımbızla kaşlarınıza şekil vermek için öncelikle tarama yaparak hangilerinin alınacağını net olarak görmeniz önemlidir. Kontrollü bir şekilde kaş alma işlemini gerçekleştirebileceğiniz cımbız sayesinde daha emin adımlarla ilerleme şansınız olur.

2. Ağdayla Kaşlarınızı Hızlıca Alabilirsiniz

İlk defa kaş nasıl alınır diye araştırma yapıyorsanız öncelikli adım olarak ağda doğru bir tercih olmayabilir. Çünkü bu işlem kaş yapınızı iyi tanıyorsanız en iyi sonucu verecektir. Ama ilk uygulamalarda genellikle bu şartlar sağlanamaz. Fakat kaşlarınızı iyi tanıyor ve ağdaya da el yatkınlığınız bulunuyorsa kaşlarınızı birkaç adımda ağdayla istediğiniz gibi alabilirsiniz.

3. İp Kullanarak Pratik Bir Şekilde Kaşlarınızı Alın

İp kullanmak da tıpkı ağda gibi el pratikliği isteyen bir yöntemdir. Doğru şekilde yapıldığı takdirde şekillerini bozmadan kaşlarınıza kısa süre içinde şekil verebilirsiniz. Özellikle kaş ortası nasıl alınır sorusunun en pratik cevaplarından biri olan ip yöntemi, öğrendikten sonra son derece kolay ve etkili bir alternatiftir.

4. Kaş Usturası En Büyük Yardımcınız Olabilir

Kontrollü bir şekilde kullanıldığı takdirde kaş usturası, en büyük yardımcılarınızdan biri olabilir. Acısız ve pratik bir yöntem olması sayesinde usturayla kaşlarınıza dilediğiniz gibi şekil verebilirsiniz. Cildinize zarar vermeden bu işlemi gerçekleştirebilmek için teninize uygun bir yağ ya da nemlendirici kullanmayı da ihmal etmemenizi öneririz. Bu sayede ustura oldukça kolay şekilde teninizde kayarak dilediğiniz görüntüye ulaşmanıza yardımcı olur.

Normal Jiletle Kaş Alınır mı?

Normal jiletle kaş alma işlemi hareket kabiliyetinin daha az olması yüzünden daha zor bir işlem olabilir. Nitekim normal jiletlerde 2, 3 ya da daha fazla bıçaklı seçenekler bulunur. Bu noktada kaşlar gibi küçük bir alanda normal jiletle istediğiniz sonuçları elde edemeyebilirsiniz. Özel olarak üretilen kaş usturalarını tercih etmeniz çok daha güvenli ve pratik olacaktır.

Kaş Ortası Nasıl Alınır?

Kaş ortasını almak istediğinizde öncelikle kaşlarınızın nerede başlayıp bittiğini net şekilde belirlemeniz gerekir. Aksi takdirde kaş ortasını gereğinden fazla alarak kaşlarınızın istediğinizden daha kısa kalmasına sebep olabilirsiniz. 

Belirlediğiniz alanın dışında kalan kaş ortasındaki tüyleri cımbızla, iple, kaş usturasıyla ya da ağdayla alarak dilediğiniz görüntüye saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. 

İlk Defa Kaş Alacaklar için Püf Noktalar

İlk defa kaş alacaksanız öncelikle yüz tipinize en uygun şekli belirlemeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Yüzünüzün ve hatta gözlerinizin biçimine göre kaşlarınızın şeklini belirledikten sonra kaş almaya geçebilirsiniz. Bu noktada yanlış bir işlem yapmak yeni kaşların çıkış zamanına kadar istemediğiniz bir görüntüye sahip olmanıza neden olabilir. 

Kendi başınıza ilk defa kaşlarınızı alacaksanız ağda gibi pratik isteyen işlemlerden en azından eliniz alışana kadar uzak durmanız tavsiye edilir. İlk defa kaş alacaksanız iki kaşınızı birbiriyle uyumlu almanız biraz zor olabilir. Bu uyumu yakalamak için kaşlarınızı almadan önce tarakla düzeltmeli, hatta karışıklık olmaması için önce sabitleyerek daha sonra işlemi gerçekleştirmeyi düşünebilirsiniz. Dilerseniz önce bir kaşı bitirip diğerine geçmek yerine iki kaşı birbiriyle sürekli karşılaştırarak aynı anda almayı deneyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER