Vücut Tüyleri Nasıl Alınır ?

Vücut Tüyleri Nasıl Alınır?

Hem kadınlar hem erkekler için İSTENMEYEN TÜYLERDEN KURTULMAK İÇİN PEK ÇOK YÖNTEM VARDIR. Fiziksel ve kimyasal yöntemler ile lazer epilasyon gibi yöntemler mevcuttur.

Vücut Tüylerini Almak

Yüzme, vücut geliştirme, bisiklet, jimnastik gibi sporlarla uğraşan kişiler düzenli olarak vücut tüylerinden kurtulmak isterler. Uygun epilasyon ya da depilasyon tekniklerini uyguladıktan sonra vücudunuz estetik bir görünüm kazanacaktır.  

Tüyler Nasıl Alınır?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için fiziksel ve kimyasal yöntemler mevcuttur. Bunlar arasında sadece lazer epilasyon uygulaması tüy köklerini yakarak tüyleri kalıcı olarak yok etmektedir. İnsan vücudunda en az üç beş milyon arası kıl folikülü bulunduğu için istenmeyen tüylerle mücadele etmek zor bir işlemdir. Tüyleri traş etmek, cımbızla almak, epilasyon aletleri, yakmak, ağda uygulamak, kimyasal depilasyon ( tüy dökücüler) ve lazer uygulaması tüm dünyada kabul gören uygulamalar arasındadır. Her bir yöntemin kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Örneğin lazer uygulaması deride yanıklara yol açabilir ve renksiz tüyleri alamaz. Pek çok yöntem ise uygulama sırasında acı ve ağrıya neden olabilmektedir.

  Vücut Tüyleri İçin Ürünler

Tüy dökücü kremler kullanım kolaylığı ve acısız uygulama nedeniyle en çok tercih edilen yöntemdir.

Bu ürünleri kullanılmadan önce  mutlaka cildinizin küçük bir bölgesinde uygulamalısınız. Eğer kızarma ya da yanma yoksa tüylerden kurtulmanız için sunulmuş olan ürünleri kullanabilirsiniz.

Erkeklere Özel Tüy Dökücü Kremler;

Erkekler için özel olarak üretilmiş olan erkeklere özel tüy dökücü kremler, direkt olarak tüylerin azaltılması için kullanılır. Tüylerinizden arınmak için bu kremi kullanabilirsiniz. Göbeğiniz için de kullanım uygundur. Kremi ince bir tabaka halinde tüylerin olduğu geniş alana yaymalısınız. İnce bir tabaka olması çok önemlidir. 3-5 dakika gibi kısa  bir süre bekledikten sonra ise ılık su ve bir sünger yardımıyla temizlemelisiniz.

Bu ürünleri güneş yanığı, kesik, sivilce vb. deri problemleri olan bölgeye uygulamayın. Depilatuvarlar sadece sağlıklı uygulanır ve kullanımdan sonra iyice durulanır. Göz ile temasından kaçınılmalıdır ve ürün uyarıları dikkatle okunmalıdır.

Epilasyon ve depilasyon ürünleri tüylerden geçici olarak kurtulmamızı sağlar ancak bazı bitki ekstreleri tüylerin daha geç ve ince çıkmasını sağlayabilirler. Bioder ürünleri bu tür içeriklere sahiptir. Ayrıca karınca yumurtası yağının böyle bir etkisi bulunmaktadır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER