Erkeklerde Epilasyon ve İstenmeyen Tüyler

Erkeklerde Epilasyon ve İstenmeyen Tüyler

İstenmeyen tüyler artık günümüzde erkeklerinde pek çoğunun yaşadığı ortak bir problemdir. Erkekler arasında spora karşı artan düşkünlük ve kişisel bakıma verilen önemin artmasıyla bazı bölgelerde ki tüylerde problem haline gelmeye başlamıştır. Çözüm yöntemleri ise kadınlar ile aynı yöntemleri kullanmaktan geçmektedir.

Epilasyona başlamadan önce istenen etkiye karar vermek gerekmektedir. Epilasyon uygulanacak bölgede ki kıllardan geçici olarak mı kurtulmak isteniyor, kısa süreli bir etki yeterli midir ? Yoksa uzun süreli ve hatta kalıcı bir etki mi isteniyor ?

Geçi çözümler arasında erkeklerin çok aşina olduğu jilet ve tüy dökücü depilasyon ürünleri sayılabilir. Vücut bölgesi için tüy dökücü krem ve köpüklerin avantajı ulaşması zor bölgelerde jilet ile yaşanabilecek kesik ve yaralanma riskini ortadan kaldırmak ve daha konforlu bir deneyim yaşatmaktır. Bilhassa erkeklerin kıl yapısına uygun olarak formüle edilmiş ürünlerin seçilmesi süreçten alınacak olan performansı ve memnuniyeti ciddi oranda arttıracaktır.

Uzun süreli sonuçlar için ağda da tercih edilebilecek bir yöntem olmasına karşın özellikle erkeklerin kalın kıl yapısı ve bu kılların güçlü kökleri düşünüldüğünde çok konforlu bir yöntem olmayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER