BLOG

Bioder Tüy Dökücü Ağda ve Epilasyon Blog Sayfası
KARINCA YUMURTASI YAĞI NEDİR? FAYDALARI NELERDİR?
31 Ekim 21
Geçmişten günümüze kadar hemen herkesin bedeninde istemediği tüyler bulunur. Bu tüylerin bulunduğu bölgeler, hem sağlık hem de güzellik algısına göre değişkenlik gösterebilir. Geleneksel yöntemlerden biri olan karınca yumurtası yağı, Asya ve Orta Doğu ülkelerinde uzun yıllardır kullanılır.

Doğal bir epilasyon aracı olarak nitelenen bu yağ, tüylerin çıkmasını yavaşlatır. Büyük karınca kolonilerinin yuvalarından toplanan yumurtalar, sağlık uzmanları tarafından yağ hâline getirilir. Özel işlemlerden geçen karınca yumurtası, doğal bir yağ olduğu için diğer uygulamalara göre zararsız olduğu düşünülür. Pek çok faydası bulunan karınca yumurtası yağıyla ilgili merak ettiklerinizi bu yazıda bulabilirsiniz.
ORİJİNAL KARINCA YUMURTASI YAĞI NASIL AYIRT EDİLİR?
26 Ekim 21
Karınca yumurtası yağı, son zamanlarda tüylerle başa çıkma konusunda oldukça sık karşılaştığımız ve duyduğumuz bir üründür. Tüy görünümünü azaltıcı etkisiyle bilinen karınca yumurtası yağı, birçok insanın ortak sorununa çözüm olduğundan çok ilgi görmektedir.
TÜY DÖKÜCÜ KREMLERİN KULLANIMI VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
27 Eylül 21
Kadın erkek fark etmeksizin hepimiz istenmeyen tüylerden mustarip olmaktayız. Bu durumda imdadımıza yetişen pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında jilet, geleneksel ağda, sir ağda ve yeni neslin en çok kullandığı yöntemlerden biri olan tüy dökücü kremler yer almaktadır.
İNTİM BÖLGESİ TEMİZLİĞİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
23 Eylül 21
Genital bölge vücudumuzda en hassas bölgelerden biridir. Çok nemli olduğunda da az nemli olduğunda da başımıza bela olan intim bölgeleri doğru şekilde temizlemek çok önemlidir. Genital bölge temizliği başta idrar yolu enfeksiyonu ve mantar gibi sorunların ortaya çıkmasını engeller.
VÜCUT TÜYLERİNİZİN GÖRÜNÜMÜNÜ İNCELTMENİN YOLLARI
24 Ağustos 21
Vücut tüyleri, hem kadın hem de erkekler için can sıkıcı durumlardan bir tanesidir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için tercih edebilecek pek çok farklı yöntem bulunmaktadır.
İNTİM BÖLGESİ TEMİZLİĞİNDE KULLANILABİLECEK ÜRÜNLER
24 Ağustos 21
İntim bölgesinin temiz tutulması, sağlık açısından çok önemlidir. Bu nedenle pek çok kadın genital bölge temizliği ile ilgili araştırmalar yapmakta ve bu bölgenin temizliğinde kullanılabilecek ürün çeşitlerini öğrenmek istemektedir.
İNTİM BÖLGESİ İÇİN NEDEN ÖZEL YIKAMA JELİ KULLANILMALI?
24 Ağustos 21
İntim bölgesi, oldukça hassas ve düzenli bakım gerektiren bir bölgedir. Bu nedenle kadınlar genital bölgelerini nasıl temizlemeleri gerektiğini araştırmaktadır. Bu noktada bilinmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi, genital bölgesinin yapısının bozulmaması için özel intim jellerinin kullanılması gerektiğidir.
TÜY DÖKÜCÜ KREM KILLARI ÇOĞALTIR MI?
29 Temmuz 21
Depilasyon kremlerinin tüyleri çoğalttığı algısı bir güzellik efsanesidir. Birçok kadın tarafından, kremin tekrar tekrar kullanımından sonra, tüylerinin daha ince çıktığı bildirilmektedir.
Peki, neden yaygın olarak tıraş ve tüy dökücülerin istenmeyen tüylerinizi daha kalın hale getirdiği söylenir?
İNTİM BÖLGESİ TEMİZLİĞİNİN ÖNEMİ NEDİR?
29 Temmuz 21
İntim bölgesi temizliği hala tabu bir konudur. Ancak kişisel bakım son derece önemlidir.
Kırsal ve kentsel alanlarda adet sırasında veya her yaştan kadın arasında kötü hijyen uygulamalarının benimsenmesi devam ediyor. Bu tür konular ya metaforlarla sessiz tonlarda tartışılıyor ya da hiç konuşulmuyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER